Štafeta 3FIT ovládla DoksyRace 2020!

Více než 200 závodníků se v neděli 13. září sjelo na tradiční triatlonové klání u Máchova jezera, jenž bylo tento rok součástí poháru Czechman Tour. Kromě individuálních disciplín nabízel závod CTP DoksyRace také štafetové soutěže a právě v této kategorii měla naše plavecká škola vzorné zastoupení. Štafeta ve složení Miloš Aišman (plavecká škola Žralok), Jan Sušický (naše eso) a Milan Krohlák (Mika Training) vybojovala suverénní vítězství. Ačkoliv se kluci pořádně poznali až na startu a jejich ambice nebyly nijak vysoké, v hlavním poli, čítajícím 37 štafet, se neztratili a dokázali úspěšně bojovat o tu nejvyšší příčku.

Jako první se na trat’ vydal Miloš, kterého čekal nelehký úkol; udržet se nejlepších plavců a nahnat náskok na ostatní štafety. Teplota vody byla podle Miloše “pro závod plavaný v neoprenu naprosto ideální” a díky vysoké teplotě vzduchu (cca 28°C) a slunečnému počasí byla plavecká část, dlouhá 1.9km, příjemným osvěžením. Miloš si po celý závod kontroloval svou pozici a dokázal v čase 26:19 (tempo 1:23 na 100m) předat štafetu na prvním místě v těsném závěsu za nejlepšími triatlonisty, kteří později ovládli závod jednotlivců.

Na cyklistickou část dlouhou 90km se poté vrhnul náš Honza a do závodu vstoupil možná až moc zběsile jelikož mu chvíli po startu vypadl bidon z držáku za sedlem a musel tak čekat na pití 40 minut než dojel do nejbližší občerstvovací stanice. Ze začátku měl za úkol držet svižné tempo (průměr 240W), aby se nevyčerpal hned v prvních kilometrech. Pozvolnější rozjezd Honza zvládl na výbornou a od 22km spolupracoval ve dvojici s Petrem Soukupem a vytvořil tak ještě větší náskok před druhou štafetou. Závod celkově hodnotil takto: “Trat’ byla celkem rychlá až na nepříjemný úsek se špatným povrchem a křižovatkou, kde se tvořila kolona a jezdili jsme reálně jen v 1 pruhu oběma směry. Poslední ze tří kol už bylo těžké, ale s celkovým časem 2:20 při 240W jsem velmi spokojen.”

Běh byl vzhledem k nedělním teplotám nejméně příjemnou záležitostí, nicméně okruh vedl převážně ve stínu lesíků kolem jezera. Milan původně plánoval běžet 21km dlouhou trat’ čistě tréninkově, ale když věděl že přebírá štafetu na prvním místě, nechtěl nic ponechat náhodě a první příčku spolehlivě udržel až do cíle. “Věděl jsem že musím běžet rychleji než jsem měl naplánováno. Po dvou kolech jsem věděl že máme 8 min náskok, tak jsem trochu zpomalil a dotáhl to, co kluci neuvěřitelně rozjeli. Díky nim se to povedlo úžasně.” prohlásil poslední člen vítězné štafety.

Z kluků, kteří neměli příliš vysoké ambice, se stal tým, který dokázal vyhrát prestižní triatlonový závod. Další závod seriálu Czechman Tour je naplánovaný na poslední víkend v září v Pardubicích. Klukům moc gratulujeme a těšíme se na další skvělé výkony!

Martin Straka, 15.09.2020