3 Tipy – Jak vybrat správné plavecké brýle?

Společně s plavkami tvoří plavecké brýle dvojici věcí které nezbytně potřebujeme k tréninku. Výberem pohodlných plaveckých brýlí si můžeme trénink značně zpříjemnit, a podávat tak dobré výkony. Připravili jsme si pro Vás 3 tipy, díky kterým najdete to pravé.

1 – Guma kolem sklíček

Mnoho lidí si myslí, že čím větší je guma kolem sklíček, tím pohodlnější budou brýle. Není tomu tak. Důležitější než „přicucnutí“ brýlí k obličeji je spíš to jak Vám na obličeji sedí, tedy všude stejně, bez jakýchkoliv škvírek. Nemusí se Vám k obličeji tolik přisát, o to se postará gumička za hlavou 😉

2 – Nosní přepážka

Při výběru se dále zaměřte na nosní přepážku. Příliš velká či malá velikost je nejčastějším důvodem proč nám do brýlí teče. Vyberte si tedy tak, aby Vám brýle dobře seděli přes nos. Ideální jsou pak brýle, u kterých lze nosní přepážku vyměnit nebo nastavit. 

3 – Barva sklíček

Poslední důležitý faktor je barva sklíček, která je velmi důležitá. Vybírejte podle toho, kde brýle plánujete používat. Pro plavání v otevřených vodách a venkovních bazénech jsou určitě užitečné tmavší, zrcadlové sklíčka. Naopak ve vnitřních bazénech lépe uvidíte s čirými nebo světle modrými sklíčky. Pokud chcete univerzální brýle, tak je nejlepší zvolit takzvané „kouřové“ sklíčka, tedy šedivé (něco mezi zrcadlovými a čirými sklíčky). 

Závěrem je nutné podotknout, že do správných brýlí se určitě vyplatí investovat. S výběrem si dejte záležet a v bazénu to bude stát za to 🙂

Plavecká škola 3FIT