Kraul – 3 rady švédské hvězdy

Sarah Sjöströmová je švédská plavkyně a jedna z největších hvězd světového plavání. Na svém kontě má 8 titulů mistryně světa a kompletní sbírku olympijských medailí. Mezi její hlavní disciplíny patří 100 motýlek a 100 kraul. My jsme se nechali inspirovat jejími tipy pro kraulovou techniku a napodobili jsme její oblíbené kraulové technické cvičení (viz video níže).

Jde o technické cvičení při kterém plavete kraul se šnorchlem, díky kterému se nemusíte nadechovat a můžete tak myslet jen na samotné záběry (Jde to i bez šnorchlu! Stačí dýchat na každý 3 nebo 5 záběr). 

Toto jsou 3 věci na které si Sarah při tomto cvičení vždy dává pozor:

  1. Lopatky z vody

Je jasné, že záda v suchu neudržíte, ale je dobré myslet na to aby byly vaše lopatky co nejvíce nad vodou. Udržíte si tak správnou polohu trupu na hladině. 

  1. Vysoká frekvence nohou

Další faktor který vám zajistí správnou polohu na hladině jsou nohy. Snažte se kopat uvolněně, ale frekvenčně a nepřerušovaně. Jestli vás po tomto cvičení budou hodně bolet nohy, tak to znamená, že jste to dělali správně :).

  1. Rotace trupu

Třetí věc, na kterou Sarah poukazuje je rotace trupu. Během cvičení by vám měly podpaží a kyčel vyrotovat nad hladinu. Představte si tyto dva body a snažte je dostat nad hladinu synchronizovaně. 

Sarah Sjöström

Chtěli byste se to naučit? Domluvte si trénink s jedním z našich trenérů a vyzkoušejte tyto tipy pro kraulovou techniku, které posunou Vašeho kraula o úroveň výš!

Plavecká škola 3FIT